Home Science and technology Як вилікувати насморк: основні види ліків та корисні поради

Як вилікувати насморк: основні види ліків та корисні поради

by buma888

Люди регулярно схильні до простудних захворювань. Вони не є важкими, але приносять безліч неприємних відчуттів у вигляді закладеності носа, болю у горлі. Потрібно правильно визначити симптоми та причини хвороби, вибрати ліки та дозування. Закладеність носа може виявлятися при алергії та інших видах недуг. Пропонується вивчити інформацію як лікувати насморк, та вибрати правильний варіант.

Протинабрякові засоби та їх дія

Порушення слизової оболонки, подразнення в носі призводить до запальних процесів, набухання тканин. Створюється поєднання надлишку фізіологічних рідин та збільшення розмірів окремих ділянок внутрішніх органів. Це призводить до закладеності носа, порушення можливості дихати.

Також подібні явища можуть супроводжуватися свербежем, неприйняттям різких запахів, що посилює ситуацію, робить перебіг хвороби неприємним, і потребує якнайшвидшого відновлення здоров’я.

У такій ситуації використовуються протинабрякові препарати, що діють на основну причину насморка. Вони бувають короткої, середньої або тривалої дії. Це з їх ступенем впливу організм людини.

Препарати короткої дії дають ефект не більше 6 годин, що пов’язано зі щадним механізмом. Середні мають більший ефект, працюють до 10 годин. Засоби тривалої дії найбільш різкі, мають сильний вплив, тому їх не можна застосовувати більш ніж двічі на добу.

Будь-які краплі не можна застосовувати більше 10 днів поспіль, розвивається звикання організму. Обов’язково слідуйте рекомендаціям інструкції, щоб не викликати негативних явищ.

Основні види крапель для носа

Існує безліч варіантів лікарських засобів, які допоможуть упоратися з нежиттю. Серед основних виділяють:

  • Евказолін;
  • Нафтозин;
  • Фармазолін;
  • Назалонг;
  • Отривін;

Кожен тип ліків має власний варіант дії. Потрібно точно дізнатися про механізм роботи, склад лікарського засобу, щоб використовувати за призначенням залежно від причини насморка.

Виробники в інструкції із застосування вказують на які хвороби варто використовувати препарат, його дозування. Важливо проконсультуватися з лікарями, особливо людям схильним до алергічних реакцій, щоб отримати найбільш якісне і надійне лікування. Варто уважно читати протипоказання, відмовитися від прийому, якщо кошти можуть спричинити ускладнення.

Leave a Comment