Home Cars Історія автомийок: від ручних швидкомийок до автоматизованих комплексів

Історія автомийок: від ручних швидкомийок до автоматизованих комплексів

by buma888

Може здатися, що автомийки з’явилися відносно недавно. Однак це не так. Перший сервіс, який пропонував миття автомобілів, було відкрито в далекому 1914 році. Зрозуміло, що це миття ще не було автоматичним, але вже полегшувало побут автомобілістів у часи, коли люди переважно ще їздили верхи. У цій статті розглянемо досить цікаву столітню історію сервісів, які забезпечували чистоту авто.

Перші автомийки

Вважається, що першу мийку для машин було відкрито в американському Детройті під назвою «Автоматизована пральня» (Automated Laundry). Її відкрили через кілька років після виходу бестселера компанії «Форд» — моделі Т. Цікаво, що власники мийки відкрили її не як бізнес-проєкт, а через те, що їм самим доводилося часто мити свої автомобілі. Однак послуга набула значного попиту серед детройтців, і незабаром подібні заклади з’явилися в інших містах США.

Перші автомийки працювали завдяки ручній праці багатьох робітників. Однак тут уже було реалізовано конвеєрний принцип: одна група робітників намилювала машину, друга мила водою, а третя висушувала. Цей процес був досить трудомістким і тривалим, і лише приблизно через 20 років з’явилися перші технічні інновації у цій сфері.

Перші технології

Першою допомогла спростити працю робітників автомийок лебідка, за допомогою якої тросом протягували машину від однієї групи робітників до іншої. Такі сервіси з’явилися у Каліфорнії на початку 1940-х років.

Цікаво, що автоматизація не повністю витіснила ручне миття. Існувала низка бізнес-моделей, які в той чи інший період конкурували з автомийками. Наприклад, деякі підприємці пропонували ручне миття як преміумпослугу. А деякі нетривіальні послуги, як-от миття авто дівчатами в бікіні, використовувалися для залучення коштів на благодійність.

Подальша автоматизація

У 1946 році Томас Сімпсон фактично зробив революцію у сфері миття машин. Він поставив автомобілі на конвеєрну стрічку, а зверху закріпив спринклерну систему для автоматичного миття. Він же вперше використав повітродувку для осушення автомобілів.

Трохи пізніше в Сієтлі було відкрито першу повністю автоматичну автомийку. У закладі братів Андерсонів машина намилювалася, очищалася та висушувалася без застосування ручної сили. Зростання числа автомийок та їхній стрімкий технологічний розвиток спостерігалися протягом 1950-1960-х років. Такі винаходи, як системи рециркуляції води та фрикційне прання м’якої тканини, з’явилися саме в цей час.

Нові пропозиції

Іронічно, але наступним кроком у розвитку автомийок стало самообслуговування. Тобто приблизно з 1980-х років автомийки стали надавати власникам автомобілів вибір: вимити автомобіль самостійно або відправити його на конвеєр. За всієї парадоксальності, ця пропозиція мала сенс. По-перше, заклад має сучасне обладнання, яке дає змогу вимити машину краще, ніж ганчіркою. По-друге, це стало відповіддю на запит про більш індивідуальний підхід. Конвеєр не дозволяє водіям контролювати весь процес, а їхнє залучення гарантує найкращий результат.

Сьогодення

Автомийки продовжують розвиватися й донині. Сьогодні доступні різні послуги, здатні задовольнити конкретні вимоги найвибагливіших клієнтів. З-поміж інших трендів, сучасні автомийки стають екологічнішими. Це відбувається завдяки використанню м’якшого мила та технологій, що вимагають менше води та електроенергії для роботи. Попит на миття машин, як і раніше, великий і, швидше за все, не знижуватиметься. Це дає право припустити, що в найближчі кілька десятиліть ми ще побачимо чимало інновацій і нових трендів у цій сфері.

Джерело Celltaxi.info Твоє авто – Твій всесвіт

Leave a Comment